Microsoft wydaje Malicious Software Removal Tool 5.2. Usuń robaki Blaster, Sasser i Mydoom

Malicious Software Removal Tool 5.2 to najnowsza wersja narzędzia Microsoftu służącego do usuwania złośliwego oprogramowania po wystąpieniu infekcji.

Wraz z wydaniem lipcowego zestawu poprawek (Patch Tuesday) Microsoft załatał krytyczne luki w prawie wszystkich swoich najważniejszych produktach. Wydał również nową wersję programu Malicious Software Removal Tool o numerze 5.2.

Chcąc skorzystać z tego narzędzia należy pamiętać, że nie zostało ono przygotowane z myślą o zastąpieniu pełnoprawnego programu antywirusowego. Przeznaczone ono jest bowiem do skanowania komputera w poszukiwaniu zagnieżdżonych już w systemie określonych, rozpowszechnionych, złośliwych programów, takich jak np. Blaster, Sasser i Mydoom. Oczywiście, gdy je znajdzie, przechodzi do ich usunięcia.

Malicious Software Removal Tool 5.2 można zainstalować na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Windows 7, Windows 8, Windows Server 2003, Windows Vista i Windows XP. Narzędzie to wspiera zarówno ich 32-bitowe, jak i 64-bitowe wersje. Microsoft obiecuje, że w drugi wtorek każdego miesiąca będzie udostępniał jego zaktualizowaną wersję.

Pobierz: Malicious Software Removal Tool 5.2.