Microsoft wydaje aktualizację dla MS Office na OS X 10.9 Mavericks

Apple postanowiło sprawić swoim użytkownikom niespodziankę. Najnowsza wersja systemu operacyjnego OS X o nazwie Mavericks została udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom komputerów z linii iMac, Mac Mini oraz MacBook. Niestety, dla polskich użytkowników korzystających na komputerach Apple z pakietu biurowego Microsoftu Office aktualizacja okazała się problematyczna.

Polskich klientów Apple korzystających z chęci lub potrzeby z pakietu Microsoft Office, którzy zdecydowali się na natychmiastową aktualizację systemu OS X po udostępnieniu jego nowej wersji o nazwie Mavericks, spotkała niemiła niespodzianka. Okazało się, że jeden z programów wchodzących w skład pakietu biurowego od Microsoftu, a mianowicie edytor tekstowy Word, pod nową wersją systemu Apple się po prostu nie uruchamia.

Użytkownicy radzili sobie na przeróżne sposoby, wymieniając się poradami w wątkach na forach i w serwisach społecznościowych dotyczących tego problemu, czekając jednocześnie na aktualizację oprogramowania od Microsoftu. Ta na szczęście już się pojawiła, ale Microsoft kazał swoim użytkownik na oficjalne rozwiązanie czekać ponad miesiąc.

Microsoft_office_Mac

Microsoft_office_Mac

Problemy z Wordem były z pewnością bardzo dobrym sposobem na rozreklamowanie nieco edytora tekstowego od Apple o nazwie Pages, który został udostępniony bezpłatnie dla nowych klientów firmy z Cupertino wraz z całym pakietem biurowym. Warto też wspomnieć o tym, że cały iWork dostał wsparcie chmury i możliwość edycji dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej.