Microsoft wydaje aktualizację dla MS Office na OS X 10.9 Mavericks

Apple postanowiło sprawić swoim użytkownikom niespodziankę. Najnowsza wersja systemu operacyjnego OS X o nazwie Mavericks została udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom komputerów z linii iMac, Mac Mini oraz MacBook. Niestety, dla polskich użytkowników korzystających na komputerach Apple z pakietu biurowego Microsoftu Office aktualizacja okazała się problematyczna.

Polskich klientów Apple korzystających z chęci lub potrzeby z pakietu Microsoft Office, którzy zdecydowali się na natychmiastową aktualizację systemu OS X po udostępnieniu jego nowej wersji o nazwie Mavericks, spotkała niemiła niespodzianka. Okazało się, że jeden z programów wchodzących w skład pakietu biurowego od Microsoftu, a mianowicie edytor tekstowy Word, pod nową wersją systemu Apple się po prostu nie uruchamia.

Użytkownicy radzili sobie na przeróżne sposoby, wymieniając się poradami w wątkach na forach i w serwisach społecznościowych dotyczących tego problemu, czekając jednocześnie na aktualizację oprogramowania od Microsoftu. Ta na szczęście już się pojawiła, ale Microsoft kazał swoim użytkownik na oficjalne rozwiązanie czekać ponad miesiąc.

Microsoft wydaje aktualizację dla MS Office na OS X 10.9 Mavericks

Microsoft_office_Mac

Problemy z Wordem były z pewnością bardzo dobrym sposobem na rozreklamowanie nieco edytora tekstowego od Apple o nazwie Pages, który został udostępniony bezpłatnie dla nowych klientów firmy z Cupertino wraz z całym pakietem biurowym. Warto też wspomnieć o tym, że cały iWork dostał wsparcie chmury i możliwość edycji dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej.