Microsoft wydaje aplikację Xbox Live dla iPhone'a i iPada

Oficjalny dostęp do usługi Xbox Live na urządzeniach mobilnych był do tej pory zarezerwowany dla systemu Windows Phone. Na rynku są jednak aplikacje niezależnych deweloperów, które pozwalają korzystać z części jej funkcji na Androidzie i iOS. Teraz również Microsoft postanowił wydać aplikacje Xbox Live dla urządzeń firmy Apple.

My Xbox Live

My Xbox Live dla systemu iOS nie jest zbyt skomplikowaną aplikacją i zawiera tylko niektóre możliwości tej znanej z Windows Phone'ów. Można w niej zmieniać wygląd Avatarów, wysyłać wiadomości do innych użytkowników, aktualizować listę znajomych, edytować profil oraz przeglądać i porównywać osiągnięcia. Jest też strona główna ze zwiastunami, a wszystko wykonano stylu Metro.

Na smartfonach z Windows Phone w Xbox Live można robić znacznie więcej. Usługa ta pozwala grać i zdobywać osiągnięcia w dużej ilości specjalnie przygotowanych gier. Tego nie znajdziemy w aplikacji dla iOS, ale funkcja wysyłania wiadomości do znajomych z Xbox Live za pomocą telefonu może być przydatna. Jest to wygodniejsze niż ich pisanie przy użyciu konsoli i nie wymaga przerywania gry.

Aplikacja dla urządzeń z iOS pozwala też być zawsze na bieżąco z nowościami dostępnymi w Xbox Live i umożliwia pisanie recenzji oraz ocenianie ulubionych gier w dowolnej chwili. Nie jest tak funkcjonalna jak ta z Windows Phone'ów, ale wszyscy fani Apple i Xbox Live powinni być zadowoleni. Jest kompatybilna z iPhone'ami, iPodami touch i iPadami wyposażonymi w system iOS 4.3 lub nowszy.