Microsoft wydaje dwa krytyczne biuletyny bezpieczeństwa. Łata groźną lukę w IE 11

Najnowszy comiesięczny zestaw Patch Tuesday zawiera dwa krytyczne biuletyny bezpieczeństwa. Jeden przeznaczony jest dla wszystkich wersji Internet Explorera.

Dzisiaj, 10 czerwca, wypadł ten szczególny dzień, w którym Microsoft udostępnił comiesięczny zestaw paczek bezpieczeństwa Patch Tuesday. Tym razem składa się on z siedmiu biuletynów bezpieczeństwa, wśród których dwóm został nadany status "krytyczny". Zasłużyły na nie luki pozwalające według Microsoftu na uruchomienie zdalnie na zainfekowanym komputerze niebezpiecznego kodu bez wiedzy użytkownika.

Internet Explorer

Jeden z krytycznych biuletynów dotyczy wszystkich wersji przeglądarki Internet Explorer, która zapewnia cyberprzestępcom dostęp do komputera w momencie odwiedzenia przez użytkownika specjalnie spreparowanej strony internetowej. Chodzi jedynie o to, aby go do tego przekonać, co niestety w przypadku części z internautów nie jest specjalnie trudne do osiągnięcia. Po wejściu na taką stronę zostaje uruchomiony złośliwy kod, natomiast atakujący zdobywa uprawnienia takie same jak użytkownik, który w momencie ataku był zalogowany w systemie.

Warto dodać, że biuletyn łata też lukę w Internet Explorerze 8, która została wykryta już sześć miesięcy temu w ramach programu HP Zero-Day Initiative (ZDI).

Więcej na temat Patch Tuesday znajdziecie tutaj.