Microsoft wydaje poprawkę feralnej łatki

12 sierpnia Microsoft wypuścił łatkę bezpieczeństwa, która zamiast pomóc - zaszkodziła wielu posiadaczom najnowszych wydań systemu Windows. Dlatego też kolejna wychodzi nieco wcześniej, bez czekania na tradycyjny Patch Tuesday.

Jeśli ktoś tego nie wie, to wyjaśnię, że "Patch Tuesday" to tradycja Microsoftu, polegająca na wydawaniu łatek bezpieczeństwa zawsze w drugi wtorek miesiąca. Dziś ukazał się zaktualizowany Microsoft Security Bulletin MS14-045, oznaczony jako "Ważny", a jego zadaniem jest likwidacja szkód, jakie mogła wyrządzić poprzednia poprawka, która została po tygodniu usunięta z serwerów. Zawiera w sumie 48 poprawek dla systemów Vista, Server 2003, 2008 i 2012, RT, 7, 8 oraz 8.1. Żadna nie jest oznaczona jako "krytyczna". Jest to "prawidłowa wersja" poprzedniczki.

Microsoft wydaje poprawkę feralnej łatki

Każdy użytkownik Windows, który ma włączoną usługę otrzymywania aktualizacji, dostanie łatkę jeszcze dziś. Można także pobrać ją ręcznie dla swojej edycji systemu - wówczas należy odwiedzić tą stronę. Jest to jednak mało wygodne rozwiązanie, ponieważ każdą poprawkę należy pobrać osobno - nie ma gotowych pakietów.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]