Microsoft wygrywa ze spammerem

Prawie 4 mln USD będzie musiał zapłacić Microsoftowi niejaki Daniel Khoshnood z Kalifornii, który podszywając się pod pracownika koncernu rozsyłał spam do internautów, korzystających z komunikatora MSN oraz kont Hotmail. Khoshnood reklamował w ten sposób tzw. pasek narzędziowy, integrujący się z przeglądarką Internet Explorer.

Khoshnood modyfikował nagłówki wysyłanych wiadomości, tak, by ich adresatom wydawało się, że wiadomość wysłana została z Microsoftu. Przedstawiciele Microsoftu pozew przeciwko niemu złożyli w styczniu - domagali się w nim 3,95 mln USD w ramach odszkodowania za nielegalne korzystanie z zastrzeżonego znaku towarowego, nieuczciwe reklamowanie produktu oraz podszywanie się pod Microsoft.

Sąd zakazał Danielowi Khoshnoodowi oraz jego dwóm firmom - Pointcom Inc oraz Joshuathan Investments - korzystania z nazwy i zastrzeżonych znaków towarowych Microsoftu, a także zapłacenie odszkodowania (w kwocie zgodnej z żądaniami koncernu) oraz pokrycie kosztów procesu.

Zobacz również:

  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

W wydanym z tej okazji oświadczeniu przedstawiciele Microsoftu nazwali orzeczenie sądu "kolejnym zwycięstwem w walce ze spamem". Warto przy tej okazji wspomnieć, że zakończona właśnie sprawa to tylko jeden z ponad 60 pozwów, które przeciwko spammerom w sądach w USA i innych krajach złożył Microsoft. Do tej pory 4 sprawy zakończyły się ugodą, sześć wygrał w sądzie Microsoft, zaś jeden pozew oddalono.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: