Microsoft wykonał plan

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że podczas trwającego właśnie sezonu świątecznego ich firma sprzedała najprawdopodobniej 10-milionową konsolę Xbox 360. Tym samym firma wykonała zakładany plan, który przewidywał, że do końca bieżącego roku nabywców znajdzie 10 milionów tego typu urządzeń.

Koncern poinformował przy okazji, że liczba dostępnych gier dla Xboksa 360 wzrosła do 160. Pod pojęciem "sprzedanych" konsoli Microsoft rozumie urządzenia, które zamówili u niego sprzedawcy detaliczni. Czyli również te, które obecnie znajdują się w sklepowych magazynach czy dopiero zostały wysłane do handlowych partnerów Microsoftu.

Wykonanie planu sprzedaży o niemal miesiąc wcześniej ułatwi koncernowi z Redmond osiągnięcie kolejnych założonych celów. Firma Gatesa chce do końca roku fiskalnego 2007, czyli do 30 czerwca 2007 roku, sprzedać w sumie 13-15 milionów konsoli.

Tymczasem najpoważniejszy rywal Microsoftu na rynku konsoli - Sony - wciąż ma problemy z zaspokojeniem popytu na swoje urządzenia. Trzecia licząca się na tym rynku firma, Nintendo, może natomiast pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży.