Microsoft wymusza uaktualniania systemu Windows 10 do wersji 21H1

Wszystkie urządzenia z systemem Windows 10 w wersji 2004 dostaną automatyczną aktualizację, której nie da się zatrzymać. Dlaczego?

Windows 10 w wersji 21H1 został udostępniony konsumentów dwa miesiące temu za pomocą majowej aktualizacji. System ten jest uważany za stabilną oraz bezpieczną wersję dla wszystkich, w związku z tym firma Microsoft zdecydowała się na stopniowe uaktualnienie wszystkich urządzeń do tej wersji. Według ostatnich informacji, niektóre sprzęty dostaną aktualizację już w tym tygodniu.

Windows 10

Źródło: choq.fm

"Rozpoczynamy nowy etap wdrażania. Zwiększamy liczbę urządzeń wybranych do automatycznej aktualizacji do systemu Windows 10 w wersji 21H1, które zbliżają się do końca obsługi." - poinformowała firma Microsoft

Firma Microsoft potwierdziła, że nadszedł czas na automatyczne aktualizacje dla tych, którzy nadal korzystają z Windows 10 w wersji 2004. To ważne, biorąc pod uwagę, że ta wersja straci wsparcie w drugim tygodniu grudnia. Od tej pory system będzie przestarzały i nigdy już nie otrzyma poprawek zabezpieczeń czy błędów. Mimo wszystko zamiast czekać proponujemy po prostu zaktualizować system ręcznie już teraz.

Zobacz również:

Jak zainstalować aktualizację?

  1. W wyszukiwarce systemu wpisz "Ustawienia"
  2. Wybierz "Aktualizacja i zabezpieczenia"
  3. Wybierz zakładkę "Windows Update"
  4. Kliknij "Sprawdź aktualizację"
  5. Wyświetl opcjonalne aktualizacje
  6. Wybierz poprawkę, którą chcesz zastosować
  7. Kliknij "Pobierz i zainstaluj"
  8. Zresetuj komputer

Nie wiesz jaki laptop jest warty uwagi? Sprawdź HP Spectre x360 14!