Microsoft wypuścił łatkę i... ją wycofał. Znowu.

Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale zrobić dwa razy ten sam błąd to sytuacja dość często spotykana. Raz już zdarzyło się, że Microsoft wypuścił łatkę w Patch Tuesday i musiał ją wycofać. Teraz sytuacja się powtórzyła.

Feralna poprawka sprawia, że po jej zainstalowaniu system lubi dokonać spontanicznego restartu. Dzieje się tak na Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. 17 października w nocy (czasu polskiego) Microsoft umieścił specjalne oświadczenie na swojej stronie: "Z centrum pobierania został usunięty link do poprawki bezpieczeństwa 2949927. Zaleca się użytkownikom usunięcie zainstalowanej poprawki. Microsoft bada obecnie przyczynę jej wadliwego działania i wkrótce zostaną udostępnione kolejne informacje na ten temat".

Microsoft wypuścił łatkę i... ją wycofał. Znowu.

Na szczęście pozostałe poprawki są jak najbardziej w porządku i nie powodują żadnych zakłóceń pracy systemu. Niepokoi jednak, że to już trzeci miesiąc z rzędu, gdy Microsoft wypuszcza wadliwe poprawki - poprzednia wycofana została w sierpniu, a we wrześniu opublikowano niesprawne aktualizacje do Lync i OneDrive.

Zobacz również:

  • Windows 10 - co zepsuła ostatnia aktualizacja?
  • Windows 11: sprawdzamy, co się zmieni w systemie? / poprawka wyszukwiarki i łatanie bugów
  • Jak sformatować dysk twardy? [PORADNIK]