Microsoft wypuszcza łatkę dla wszystkich wspieranych wersji Internet Explorera

Microsoft opublikował biuletyn bezpieczeństwa, zawierający poprawki dla wszystkich wspieranych wersji Internet Explorera. W przypadku nowszych poprawka określona jest jako "krytyczna".

Chodzi konkretnie o wydania Internet Explorer od 7 do 11. W przeglądarce znalazła się luka, umożliwiająca zdalną egzekucję kodu po wejściu użytkownika na specjalnie przygotowaną stronę-pułapkę. Jeśli hakerowi powiedzie się akcja, wówczas uzyskuje dostęp do wielu operacji dozwolonych dla konta, podczas używania którego miał miejsce atak. W przypadku kont gości jest to mniejsze zagrożenie, gorzej, gdy kod zostanie zaaplikowany na koncie z prawami admina. Łatka wydana przez Microsoft dotyczy także serwerów - jednak tu zagrożenie określone jest jako "średnie".

Internet Explorer 10

Internet Explorer 10

Biuletyn o numerze MS15-093 zawiera także poprawki dotyczące wykorzystywania pamięci przez przeglądarkę. Jeżeli użytkownik ma włączone aktualizacje automatyczne, wówczas łatka zostanie wprowadzona samoczynnie. Jeśli jednak ktoś woli zrobić to samemu, może pobrać ją osobiście ze strony Microsoftu.