Microsoft "zabija" IE6 w Stanach Zjednoczonych. Był tort i drinki...

Microsoft poinformował wczoraj z dumą, że mniej niż 1% amerykańskich internautów korzysta z przestarzałego Internet Explorera 6. Aby uczcić to wydarzenie przygotowano tort z napisem "GOODBYE IE6" i wzniesiono kilka toastów. Warto dodać, że tym samym Stany Zjednoczone dołączyły do elitarnego grona, w którym na jednym z pierwszych miejsc znajduje się Polska.


Microsoft od dawna namawia internautów do rezygnacji z przestarzałej i niebezpiecznej przeglądarki Internet Explorer 6. Otworzył nawet w marcu specjalną stronę IE6 Countdown, w której zachęca do jej porzucenia. Co więcej, zamieścił na niej również "elitarną listę mistrzów", na której znalazły się kraje mogące się pochwalić popularnością IE6 poniżej 1%.

Microsoft namawia też, aby każde zejście poniżej wspomnianego poziomu było jakoś uczczone:

"Jeżeli jesteś z mistrzowskiego kraju i masz jakieś zdjęcia, na których widać jak świętowałeś koniec Internet Explorera 6, prześlij je do nas. Zamieścimy je na profilu Facebooka poświęconemu Internet Explorerowi, a następnie wybierzemy najlepsze z nich i umieścimy na stronie mistrzów".

Warto przy tej okazji dodać, że na liście "mistrzowskich krajów" na czwartym miejscu znalazła się Polska, która pożegnała się z IE6 w listopadzie poprzedniego roku.

Amerykanie świętują

Z najnowszego wpisu na blogu "The Windows Blog" wynika, że według ostatnich danych firmy analitycznej Net Applications również Stany Zjednoczone nareszcie dołączyły do "elitarnej listy mistrzów". Na stronie IE6 Countdown pojawiły się zdjęcia z comiesięcznego spotkania czytelników serwisu Hacker News, na którym Microsoft z dumą ogłosił upadek IE6, co spotkało się z ogromnym aplauzem zebranych. Przygotowany został nawet na tę okazję specjalny tort z napisem ""GOODBYE IE6", rozlano wiele drinków oraz wzniesiono kilka toastów.

IE 6 pod obstrzałem

Warto przypomnieć, że aby wyeliminować Internet Explorera 6 Microsoft oraz różni "samozwańczy bojownicy" przeprowadzają skierowane przeciwko niemu akcje. Poniżej przedstawiamy ostatnie z nich:

- na początku sierpnia 2011 roku ukazało się badanie, z którego wynikało, że najniższym poziomem IQ mogą pochwalić się osoby korzystające z IE. Cała sprawa okazała się jednak mistyfikacją mającą na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z korzystania z niekompatybilnego z wieloma najnowszymi technologiami programu IE6.

- Kilka tygodni temu Microsoft poinformował o wprowadzeniu automatycznej aktualizacji Internet Explorera. Pierwsze kraje, które ona objęła to Brazylia i Australia.