Microsoft zachęca deweloperów webOS darmowymi telefonami

Rezygnacja HP z rynku mobilnego, czyli smartfonów i tabletów z webOS, stała się szansą dla Microsoftu do zdobycia nowych deweloperów dla swojego systemu mobilnego. Firma oferuje osobom związanym do tej pory z webOS-em darmowe telefony, narzędzia i szkolenia niezbędne do tworzenia aplikacji dla Windows Phone 7.

Ofertę taką złożył Brandon Watson odpowiedzialny w Microsoft za Windows Phone 7. Pojawiła się ona w piątek na jego koncie w serwisie Twitter i bardzo szybko wzbudziła duże zainteresowanie. Jeszcze tego samego dnia jej autor otrzymał 500 maili od zainteresowanych i długo nie był w stanie udzielić na nie odpowiedzi, gdyż nie spodziewał się takiej liczby zgłoszeń.

W zeszłym tygodniu HP poinformowało, że przestanie produkować tablet TouchPad i smartfony z systemem webOS. Firma dodała jednak, że nadal ma zamiar rozwijać platformę webOS. Może być stosowana np. w inteligentnym sprzęcie AGD lub samochodach, a licencja na nią sprzedawana zainteresowanym producentom urządzeń mobilnych. Najwyraźniej nie zadowala to deweloperów, którzy czym prędzej chcą związać się z innym systemem.

Wielu twórców aplikacji dla webOS ma zamiar przejść na nową platformę, a wsparcie od Microsoftu jest niewątpliwie zachęcające. Trzeba przyznać, że Watson zadziałał szybko, bo jego wpis na Twitterze pojawił się już w dzień po tym, jak HP ogłosiło decyzję o rezygnacji z dalszych prac nad smartfonami i tabletami z webOS.

Watson, po otrzymaniu maili od zainteresowanych, kontaktuje ich z przedstawicielami Windows Phone, którzy mają udzielać dalszej pomocy. Oprócz tego, twórcy aplikacji są kierowani na stronę z darmowymi narzędziami deweloperskim dla Windows Phone 7. Darmowe telefony będą oczywiście dla tych, którzy wykażą się zaangażowaniem i aktywnością na polu WP7.