Microsoft zaczyna wyświetlać reklamy Edge w Outlooku

Aby zachęcić kolejnych użytkowników do korzystania z Edge, Microsoft zaczyna wyświetlać reklamy przeglądarki w sieciowym Outlooku. Jeśli go używasz - możesz sprawdzić, czy już są.

Microsoft wprowadził do sieciowej wersji Outlook niewielkie paski w dolnej części, które zapraszają do wypróbowania możliwości Edge. Hasła reklamowe głoszą, że poczta najlepiej działa właśnie w tej przeglądarce, daje najlepsze wrażenia podczas przeglądania internetu oraz cechuje ją doskonała szybkość i stabilność. Po kliknięciu w taką reklamę użytkownik jest przenoszony na stronę pobierania Edge. A jeśli już ją masz i nie potrzebujesz klikać w reklamę? Na szczęście można wyłączyć ją w prosty sposób i nie widzieć już więcej. Podobno znika także po kilkukrotnym odświeżeniu strony.

Microsoft zaczyna wyświetlać reklamy Edge w Outlooku

Reklamy Edge w Outlooku. Źródło: WindowsLatest

Jeśli regularnie korzystasz z Edge, reklama może się nie pokazać, podobnie w sytuacji, gdy masz subskrypcję na Microsoft 365 (do wczoraj - Office 365). Warto przypomnieć, że niegdyś podobną taktykę stosowało Google, które zachęcało do korzystania z przeglądarki Chrome. Gigant wyszukiwarek internetowych był jednak bardziej męczący - reklamy były wszędzie: w Gmailu, wiadomościach Google, na stronie wyszukiwarki, w Dokumentach, a także na stronie Tłumacza Google.

Źródło: WindowsLatest