Microsoft zainstaluje Ci Office'a na komputerze bez Twojej wiedzy

Microsoft zainstaluje nam Office'a bez wcześniejszej informacji, a na dodatek ponownie uruchomi nam komputer. Znając życie zrobi to w najmniej odpowiednim momencie.

Microsoft w dalszym ciągu stawia na dosyć nieoczywiste i irytujące użytkowników rozwiązania. Teraz inżynierowie z Redmond eksperymentują z aplikacjami progresywnymi PWA pakietu biurowego Microsoft Office. Okazuje się, że podobnie, jak w przypadku instalacji przeglądarki Microsoft Edge opartej na chromium doczekamy się pakietu biurowego Office zbudowanego z aplikacji PWA.

Aplikacje Microsoft Office
Źródło: techspot.com

Aplikacje Microsoft Office

Źródło: techspot.com

Według najnowszych informacji Microsoft rozpoczął instalację na komputerach, które nie należą do programu Windows Insider. W najczarniejszym scenariuszu Windows automatycznie uruchomi ponownie Twój komputer, aby dokończyć instalacje, a wszystko odbędzie się bez konieczności wydania zgody przez użytkownika.

Microsoft Office oparty na aplikacjach PWA składa się z internetowych wersji Word, Excel, Outlook oraz PowerPoint. Do aplikacji tych uzyskamy dostęp wykorzystując dowolną przeglądarkę internetową taką, jak Chrome, Firefox czy wbudowany Edge. Zazwyczaj, aby skorzystać z aplikacji PWA trzeba je wcześniej ręcznie zainstalować i dołączyć do Menu Start, ale w przypadku Office'a Microsoft nas wyręczy.

Portal WindowsLatest donosi, że Microsoft eksperymentuje z automatyczną instalacją aplikacji Office Web na komputerach z systemem Windows 10 bez uprzedniego pytania się o pozwolenie. Dziennikarze z WindowsLatest donoszą, że proceder rozpoczął się 11 października 2020 roku.

Uwagę WindowsLatest przykuł fakt, że instalacja odbywa się nie tylko u użytkowników, którzy uprzednio zapisali się do programu Insider. Część użytkowników uważa, że Microsoft przeinstaluje im Bloatware bez wcześniejszego poinformowania. Co ciekawe swego czasu firma Google wykonywała podobne czynności na komputerach z Chrome OS, aby wypromować pakiet biurowy Google Docs.

Aplikacje progresywne nie zajmują miejsca na dysku komputera. Na szczęście Microsoft umożliwia odinstalowanie aplikacji PWA. W tym celu należy udać się do Ustawień systemu i w Programach odinstalować Word, Excel, Outlook oraz PowerPoint.

Źródło: techspot.com