Microsoft zainwestuje w Chinach miliard dolarów

Prezes chińskiego oddziału Microsoftu oświadczył, że jego firma zamierza zainwestować miliard dolarów w rynek lokalny. Pieniądze te będą przeznaczone na nowych pracowników oraz szeroko pojęty rozwój.

Zhang Yaqin, prezes chińskiego oddziału firmy Microsoft, oświadczył ostatnio że jego firma zamierza zainwestować w rynek chiński dodatkowy miliard dolarów. Pieniądze te mają być przeznaczone na zatrudnienie nowych specjalistów oraz rozwój. Już teraz wiadomo, że w kwocie tej nie uwzględniono różnego rodzaju połączeń z innymi firmami czy zakupów mniejszych przedsiębiorstw.

Zhang poinformował również, że nowe biuro Microsoftu jakie ma powstać w Pekinie, finansowane będzie z innego funduszu. Miliard dolarów dotyczyć będzie więc zupełnie nowych inwestycji jakie gigant z Redmond zamierza przeprowadzić na rynku chińskim.

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition wraca w wersji beta
  • Chińskie grupy szpiegowskie hakują firmy telekomunikacyjne
  • Wielkie pieniądze z 5G

Przedstawiciel Microsoftu zapowiedział również swojego następcę, Simona Leunga. Zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszamy do lektury artykułu "Microsoft zatrudnia byłego dyrektora Motoroli".