Microsoft zakazuje pokazywać Longhorna

Od kilku dni Microsoft wyszukuje w Sieci witryny, zamieszczające zrzuty ekranowe z Longhorna build 5048. Kiedy tylko firmie udaje się coś znaleźć, właściciel witryny jest natychmiast proszony o jak najszybsze usunięcie opublikowanych materiałów.

Akcja Microsoftu dotknęła nie tylko serwisy atakujące firmę i naśmiewające się z Longhorna jako z "zacofanego systemu operacyjnego". Zrzuty zostały usunięte również z witryny http://www.neowin.net , znanej z raczej przyjaznego stosunku do systemów Windows.

Natychmiast po pierwszych doniesieniach o kontrowersyjnej akcji Microsoftu, pojawiły się domysły, dlaczego firma zdecydowała się na taki krok. Złośliwcy twierdzili, że powód jest prosty: prezentowana na konferencji WinHEC ostatnia wersja Longhorna prezentuje się raczej kiepsko.

Ostatecznie jednak okazało się, że niektóre z elementów prezentowanych na zrzutach (i zdjęciach z konferencji) nie zostały opatentowane i w związku mogą zostać wykorzystane przez inne firmy. Choć wyjaśnienie brzmiało rozsądnie, swoje niezadowolenie z akcji wyrazili nawet zwolennicy Windows.


Zobacz również