Microsoft zakończy żywot Windows Live Messangera 15 marca. Namawia na Skype

Microsoft oficjalnie poinformował, że komunikator Windows Live Messenger przejdzie "na emeryturę" 15 marca.

W 2009 roku usługa Windows Live Messanger miała ponad 330 milionów aktywnych użytkowników, natomiast obecnie jest ich zaledwie" około 100 milionów. W 2011 roku Microsoft zakupił za 8,5 miliarda dolarów komunikator Skype, który może się pochwalić rzeszą ponad 600 milionów użytkowników. Oczywiście już wówczas można było się spodziewać, że gigant nie będzie trzymał dwóch konkurencyjnych komunikatorów w swojej ofercie.

Plany te potwierdził w październiku poprzedniego roku udostępniając Skype 6.0, który zaoferował możliwość zalogowania się posiadaczom konta Microsoftu oraz prowadzenia rozmów z kontaktami z Windows Live Messanger. Kilkanaście dni później poinformował natomiast oficjalnie, że Windows Live Messanger przejdzie na emeryturę.

Wówczas dowiedzieliśmy się jedynie, że nastąpić ma to "pod koniec I kwartału", natomiast obecnie znamy już dokładną datę. Microsoft wysłał bowiem do użytkowników Windows Live Messangera wiadomość e-mail, w której poinformował, że komunikator przestanie działać (z wyłączeniem Chin) z dniem 15 marca bieżącego roku. Zachęca przy tym do dokonania "aktualizacji do Skype" i zalogowania się przy pomocy konta Microsoft (dawniej "Windows Live ID") obiecując jednocześnie import wszystkich kontaktów. Aby tak się jednak stało, operację tę należy wykonać przed 15 marca.

______________

Użytkownicy Windows Live Messangera: czy planujecie skorzystać z propozycji Microsoftu i przejść do Skype?


Zobacz również