Microsoft zakończył prace nad Windows Phone 7

Microsoft poinformował o zakończeniu prac nad swoim najnowszym mobilnym systemem operacyjnym. Windows Phone 7 wszedł w fazę RTM i jest już gotowy by trafić do pierwszych urządzeń.

Chiński smartfon HTC Tianxi - jeden z modeli, które posłużą się OS-em Windows Phone 7.

Polecamy także:
Nowe informacje o Windows Phone 7 pojawiły się na oficjalnym blogu firmy. Wiceprezes Windows Phone Engineering, Terry Myerson, poinformował we wpisie o skończeniu prac nad wersją testową systemu i zmianę oznaczenia na RTM (Release To Manufacture).

Teraz nowy system operacyjny zacznie być wysyłany do partnerów biznesowych, w tym oczywiście do producentów telefonów i innych urządzeń mobilnych. Myerson chwali się, że Windows Phone 7 był bardzo skrupulatnie testowany przed wydaniem wersji RTM. Firma sprawdzała urządzenia na prawie 10 tysiącach urządzeń. Łączny czas testowania systemu operacyjnego można liczyć w milionach godzin.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Windows Phone 7 ma stanowić dobrą alternatywę dla iOS, Androida i Symbiana. Microsoftowi bardzo zależy na tym aby nowy system był dopracowany i funkcjonalny, bo dotychczasowy - Windows Mobile - systematycznie traci rynek. Windows Phone 7 otrzyma zupełnie nowy interfejs oraz możliwość integracji z zewnętrznymi serwisami i aplikacjami np. portalami społecznościowymi czy komunikatorami tekstowymi.

Nowym systemem mobilnym Microsoftu zainteresowanych jest już wielu producentów elektroniki m.in. Asus, HTC, LG, Samsung, Dell, Sony Ericsson i Toshiba. Pierwszych urządzeń działających na Windows Phone 7 można się spodziewać jeszcze w tym roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: