Microsoft zaleca uaktualnienie... Flash Playera

Microsoft opublikował komunikat, w którym po raz pierwszy w historii zaleca swoim klientom uaktualnienie oprogramowania innego producenta. Mowa tu o odtwarzaczu Macromedia Flash Player, w którym wykryto ostatnio niebezpieczny błąd.

Przypomnijmy - błąd w zabezpieczeniach odtwarzacza wykryła firma eEye Digital Security. Umożliwia on przeprowadzenie zdalnego, skutecznego ataku na komputer z zainstalowanym Flash Playerem - w tym celu wystarczy skłonić użytkownika odtwarzacza by otworzył odpowiednio spreparowany plik .swf. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście "Krytyczne trafienie we Flash Playera".

W opublikowanym na stronie Microsoftu komunikacie czytamy, iż koncern jest świadom zagrożenia, jakie powoduje wykryty właśnie błąd w oprogramowaniu firmy Macromedia i dlatego zaleca użytkownikom możliwie najszybsze zainstalowanie udostępnionych już uaktualnień dla Flash Playera. Problem jest poważny, ponieważ "dziurawa" wersja odtwarzacza była dystrybuowana przez Microsoft wraz z Service Packami dla Windows XP (SP1 i SP2) oraz systemami Windows 98 i Windows Millenium.

Uaktualnienia dla Flash Playera można znaleźć na stronie firmy Macromedia.


Zobacz również