Microsoft zamierza mocniej zainwestować w produkcję sprzętu

Steve Ballmer przekazał niepokojącą informację dla i tak już rozgniewanych premierą tabletów Surface producentów sprzętu. Wynika z niej, że Microsoft zamierza wprowadzić na rynek kolejne urządzenia sygnowane swoją marką.


Po premierze systemu Windows 8 oraz tabletów Surface (przeczytaj relację z tego wydarzenia) Steve Ballmer przyznał, że Microsoft zamierza szerzej wkroczyć na rynek ze swoim sprzętem, gdyż "widzi duże możliwości, aby ustanowić nowe standardy".

Oznacza to, że gigant z Redmond nie zamierza przejmować się opinią partnerów OEM, którzy są mocno niezadowoleni z pojawienia się kolejnego konkurenta. Na początku sierpnia szef firmy Acer przyznał nawet, że rozmawiał z ważnymi osobami w Microsofcie radząc im, aby dokładnie przemyśleli swoją decyzję i to dwa razy.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Tablet Surface

Ballmer odniósł się również do wspomnianych tabletów Surface. Zapytany o to, czy Microsoft nie za późno zdecydował się na wejście na rynek tabletów, stwierdził, że "nie ma obecnie na rynku urządzenia takiego jak Surface, który może być wykorzystywany zarówno do gry, jak i do pracy".

Co Ballmer miał na myśli?

Wracając do wspomnianego nowego sprzętu sygnowanego marką Microsoftu warto przypomnieć, że Ballmer podczas zeszłorocznej konferencji Web 2.0 Summit zasugerował, iż Microsoft nie wyklucza możliwości stworzenia własnego smartfona. Analitycy uważają jednak, że wstrzyma się z jego premierą do czasu, aż zobaczy, jak sobie radzą na rynku jego partnerzy sprzętowi produkujący smartfony z systemem Windows Phone 8.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się też, że Microsoft najprawdopodobniej prowadzi już prace nad tabletem Surface 2.

_________________________

Wydaje mi się, że wprowadzenie na rynek tabletu Surface nie miało tylko na celu dostarczenie konsumentom "najczystszej przyjemności z pracy z Windows 8", ale również przygotowanie pola do wprowadzenia do sprzedaży całej gamy urządzeń z linii Surface. Jeżeli tak faktycznie jest (a tablety Surface odniosą sukces), powinniśmy wkrótce je poznać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: