Microsoft zamierza w przyszłości skupić się na grach RPG

Szef oddziału Xbox - Phil Spencer, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że jego firma ma ambitne plany względem gier z gatunku RPG.

Microsoft był w ostatnich miesiącach wyjątkowo aktywny na rynku gier wideo. W szeregi wewnętrznych zespołów amerykańskiego producenta weszły m.in. takie studia jak: inXile Entertainment (Wasteland 2, The Bard's Tale IV, Torment: Tides of Numenera) oraz Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity, The Outer Worlds). Nic zatem dziwnego, że Phil Spencer - szef oddziału Microsoftu zajmującego się marką Xbox, zdradził, w jednym z ostatnich wywiadów, że jego firma zamierza skupić się bardziej na grach RPG.

Lider Xboxa jest świadom tego, że na rynku i wśród tytułów ekskluzywnych Microsoftu prym wiodą obecnie pierwszoosobowe i trzecioosobowe strzelanki (serie Halo i Gears of War). Uważa on jednak, że w jego firmie jest jeszcze wiele miejsca na rozwój, a dołączenie takich zespołów jak Obsidian i InXile może pozytywnie wpłynąć na portfolio Xboxa. Phil Spencer podkreślił, że The Outer Worlds, czy nadchodzące w przyszłym roku Wasteland 3, to dopiero początek przygody Microsoftu z grami RPG.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Dragon Age 4 – kiedy premiera? Gameplay, trailer, ciekawostki. Sprawdź, co już wiemy

Myślę, że RPG to obszar, na którym celowo się skupiliśmy i chcemy zrobić więcej - Phil Spencer, Microsoft

The Outer Worlds okazało się być ogromnym sukcesem studia Obsidian i śmiało możemy założyć, że już w barwach Microsoftu pojawi się kontynuacja tego RPG-a. Czy nadchodząca postapokaliptyczna opowieść w wykonaniu InXile - Wasteland 3, powtórzy sukces gry zaprzyjaźnionego zespołu? Tego dowiemy się najwcześniej 19 maja, kiedy to produkcja trafi do sprzedaży na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

źródło: wccftech.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: