Microsoft zamierza wprowadzić Office'a w wersji dla...Linuksa!?

Michael Larabel podzielił się niesamowitymi informacjami na temat "biurowych" Microsoftu. Jego zdaniem amerykańska firma poważnie rozważa możliwość wydania...Office'a na platformę Linux!

Właściciel bloga Phoronix, Michael Larabel (to on pierwszy poinformował w poprzednim roku o tym, że firma Valve pracuje nad natywną wersją platformy Steam dla systemu Linux), podzielił się szokującymi informacjami dotyczącymi "biurowych" planów Microsoftu. Twierdzi on bowiem, że podczas odbywającej się podczas konferencji FOSDEM (Free Open-Source Developers' European Meeting) dotarł do wiarygodnego źródła, które przekonuje, że amerykańska firma poważnie rozważa wydanie pakietu Office dla...platformy Linux!

Co prawda pakiet biurowy giganta można też obecnie uruchomić na Linuksie za pomocą oprogramowania Wine, lecz natywna aplikacja ma przecież nad takim rozwiązaniem znaczącą przewagę np. w zakresie stabilności.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023
  • Microsoft 365 nie działa? To może być DDoS

Czy to ma sens?

Z jednej strony wydaje się, że posunięcie to nie ma sensu, gdyż mogłoby spowodować wzrost udziału w rynku dystrybucji Linuksa. Z drugiej jednak Microsoft nie może już przecież nie zauważać, że są one coraz łatwiejsze w instalacji, zaś dostępność alternatywnych pakietów takich jak LibreOffice i OpenOffice powoduje, że po "pingwina" coraz częściej sięgają instytucje publiczne, rządowe i samorządowe. Wprowadzenie Office'a dla Linuksa oznaczałoby więc, że kosztem udziału w rynku systemów operacyjnych Microsoft znacząco wzmocniłby pozycję swoich biurowych programów.

Na koniec warto przypomnieć, że Office jeszcze w tym roku wyląduje na platformach Android i iOS.

_____________________

Co o tym sądzicie? Czy to możliwe i dobre rozwiązanie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: