Microsoft zamierza zrewolucjonizować granie na smartfonach za pomocą nowych kontrolerów

Microsoft już dawno wypadł z rynku smartfonów. Nie oznacza to jednak, że amerykański producent zapomniał o urządzeniach mobilnych. Co więcej, w niedalekiej przyszłości ma zamiar je zrewolucjonizować, jak? Poprzez usługę xCloud oraz wygodne kontrolery, z których będziemy mogli skorzystać na niemal każdym smartfonie czy tablecie.

Microsoft zamierza intensywnie rozwijać granie w chmurze. Kluczowym elementem nowego przedsięwzięcia jest Project xCloud - usługa, która pozwoli nam strumieniować rozgrywkę z konsoli Xbox czy PC na dowolne, kompatybilne urządzenie, czyli np. smartfony lub tablety.

Nie jest żadna tajemnicą, że najczęstszym problem w graniu na smartfonach jest wygoda użytkowania. Dotykowym ekranom brakuje precyzji, którą gwarantuje klawiatura i myszka czy pad. Co prawda, Microsoft już potwierdził, że w wypadku Project xCloud będzie można wykorzystać kontrolery Xbox, które za pomocą łączności Bluetooth połączymy z wybranym przez nas sprzętem. Amerykański producent nie zamierza jednak na tym poprzestać i już pracuje nad bardziej wygodnym i "mobilnym" kontrolerem.

Microsoft zamierza zrewolucjonizować granie na smartfonach za pomocą nowych kontrolerów

Do sieci trafiły materiały patentowe, które Microsoft złożył już w 2017 roku, jednak dopiero teraz Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) zdecydował się na ich opublikowanie. Wynika z nich jasno, że producent inspirował się Joy Con-ami od Nintendo Switch. Nowe kontrolery mają być zatem łatwe w instalacji i obsłudze, a przy tym oferować pełnię możliwości kontrolerów od np. Xboxa. Z opublikowanych materiałów wynika, że kontrolery będziemy mogli przymocować nie tylko do ekranu wybranego przez nas urządzenia, ale również do specjalnej przystawki, która posłuży nam również za stację dokującą.

Microsoft zamierza zrewolucjonizować granie na smartfonach za pomocą nowych kontrolerów

Trzeba przyznać, że pomysł Microsoftu wygląda ciekawie. Połączenie możliwości usługi xCloud ze współczesnymi smartfonami oraz wygodnymi kontrolerami mogłoby naprawdę zrewolucjonizować mobilny gaming. Kto odmówiłby partyjki po sieci w takie Gears 5?

źródło: wccftech.com