Microsoft zamknie usługi MapPoint oraz Streets and Trips

Dwie istniejące od lat usługi Microsoftu przejdą niedługo do historii. Są to wymienione w tytule newsa MapPoint oraz Streets and Tips. Microsoft szykuje w ich miejsce coś innego.

To "coś innego" to Bing Maps, czyli wirtualne mapy zintegrowane z wyszukiwarką, do których przeglądania nie trzeba nic instalować, a starczy jakakolwiek przeglądarka internetowa. Oczywiście skojarzenia z Google Maps nasuwają się same - znajdziemy tu bowiem podobne funkcje oraz częste aktualizacje danych. Akcje dostępne w Bing Maps były jak dotąd używane w Streets and Trips, jak np. planowanie najlepszej trasy podóży. MapPoint pozwala natomiast na edycję mapy oraz jej integrację z innym dokumentem. Z pewnością funckje z tej aplikacji zagoszczą również w Bing Maps.

Microsoft zamknie usługi MapPoint oraz Streets and Trips

Wsparcie dla MapPoint oraz Streets and Tips skończy się 14 lipca 2015, jednak ich sprzedaż potrwa do końca bieżącego roku. Można spodziewać się, że wszystko, co miały do zaoferowania, pojawi się w Bing Maps, zaś obie aplikacje są doskonałym przykładem na przenoszenie programów w obręb przeglądarki internetowej.