Microsoft zamyka komunikator Teams. Co dalej?

Co czeka używany przez miliony internautów komunikator?

Fot.: Surface/Unsplash

Dokładnie dzisiaj, 12 kwietnia, jest ostatni dzień działania klasycznej wersji komunikatora Microsoft Teams. Jego darmowa wersja zostanie zamknięta, a wszelkie zapisane w niej dane przepadną. Jednak nie oznacza to końca Teamsów. Użytkownicy, którzy nadal chcą korzystać z dawanych przez niego możliwości, mają dwie opcje.

Pierwsza to przeniesienie się na nową wersję. Pozwala ona na nielimitowane ilość spotkań grupowych, trwających maksymalnie do 60 minut. Może brać w nich udział do 100 osób, a każdy użytkownik otrzymuje 5 GB miejsca w chmurze. Jednak nie da się przenieść kontaktów z obecnej wersji do nowej. Ich bazę trzeba będzie budować od podstaw. Druga opcja to umożliwia, jednak jest płatna. Nazywa się Teams Essentials i przeznaczona została dla małych firm. Koszt użytkowania wynosi 3,70 euro za użytkownika miesięcznie. Umożliwia spotkania trwające nawet do 30 godzin, a maksymalna liczba uczestników to 300 osób. Każdy może liczyć na 10 GB miejsca na sieciowym dysku.

Zobacz również:

  • Znasz Teams? Teraz pojawi się również Teams Premium
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
Microsoft zamyka komunikator Teams. Co dalej?

Fot.: Microsoft

Trzeba przyznać, że 3, 70 euro (ok. 17,5 zł) miesięcznie to nieco dużo. Zaletą są liczne funkcje, zaczynając od mocnego szyfrowania rozmów, kończąc na obsłudze plików przy pomocy aplikacji z pakietu Office. Na szczęście można będzie nadal korzystać z wersji bezpłatnej - szkoda tylko, że nie dano możliwości przeniesienia danych do nowej.

Źródło: Neowin, Microsoft


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: