Microsoft zamyka sklep z aplikacjami dla Windows Mobile

Microsoft stopniowo rezygnuje ze wspierania mobilnego systemu Windows Mobile i całkowicie skupia się na Windows Phone. Kolejnym etapem tego procesu będzie zamknięcie sklepu z aplikacjami dla starszego systemu mobilnego.

Microsoft zamyka sklep z aplikacjami dla Windows Mobile

Samsung Omnia Pro 5 z Windows Mobile 6.5

Od 9 maja 2012 roku użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile nie będą mogli przeszukiwać sklepu Marketplace i pobierać z niego aplikacji przeznaczonych dla ich urządzeń - napisał Microsoft w liście do użytkowników. Nie dotyczy to posiadaczy smartfonów z systemami Windows Phone, którzy nadal będą mogli korzystać z rozwijającego się sklepu Windows Phone Marketplace.

Polecamy: Testy smartfonów

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone'a i iPada. Nauka i zabawa na wyciągnięcie ręki
  • Windows 11: co zmieni się w systemie? Oto nowości

Aplikacje już pobrane na smartfony będą dalej działały po 9 maja 2012 roku, a niektórzy deweloperzy prawdopodobnie będą nadal oferować swoje aplikacje za pomocą innych sklepów lub swoich własnych stron internetowych. Oficjalny sklep Microsoftu nie będzie już jednak dostępny dla posiadaczy urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile.

Jest to ważny krok dla Microsoftu, który swoje wysiłki dotyczące rynku mobilnego skupia na systemie Windows Phone. Jego poprzednik, Windows Mobile, w roku 2006 miał 37 procent rynku smartfonów, ale wartość ta spadła w roku 2012 do 3 procent - zgodnie z danymi NPD Group. Windows Phone ma na razie taki sam udział w rynku (3 procenty), co jest wartością niższą niż oczekiwano.

Recenzja: Nokia Lumia 800

Obecnie największym producentem smartfonów z systemem Windows Phone jest Nokia, a Windows Phone Marketplace oferuje 65 000 aplikacji do pobrania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: