Microsoft zamyka wszystkie swoje sklepy na świecie

Microsoft dołącza do Apple i innych producentów, którzy zdecydowali się na zamknięcie swoich firmowych sklepów. Przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Microsoft podjął tę decyzję, aby uchronić pracowników sklepów oraz ich klientów przed zarażeniem się COVID-19 oraz ograniczyć jego rozprzestrzenianie. O ile wspomniane wcześniej Apple ogłosiło zamknięcie sklepów do 27 marca, o tyle firma z Redmond robi to na czas nieokreślony. Zamiast sklepów klienci będą mogli skorzystać ze strony centrum pomocy, gdzie będzie możliwe m.in. sprawdzanie stanu zamówienia, pomoc techniczna, a także podane są numery do kontaktu telefonicznego w wielu krajach świata. Co ciekawe, na liście tej nie ma Polski.

Microsoft odwołał również konferencję dla deweloperów Build 2020, a zamiast tego mają być prezentacje online. W chwili obecnej miało odbywać się także MVP Summit, które również zostało przeniesione do sieci. Przypominamy, że w ramach walki z pandemią, wyszukiwarka Bing uruchomiła interaktywną mapę COVID-19 na komputery i urządzenia mobilne.

Zobacz również:

Źródło: Neowin