Microsoft zaoferuje aktualizację do Windows 8 Pro za 40 USD

Do końca stycznia przyszłego roku użytkownicy wcześniejszych systemów Microsoftu będą mogli skorzystać z aktualizacji online do Windows 8 Pro. Cena: 40 USD.


Promocyjna oferta skierowana jest do osób, które posiadają komputer wyposażony w systemy Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 i zdecydują się z niej skorzystać do końca stycznia przyszłego roku. Dzięki niej za 40 USD (wersja pudełkowa została wyceniona na 70 USD) będą one mogły za pośrednictwem Internetu zaktualizować swoje oprogramowanie do systemu Windows 8 w wersji Pro.

Całą aktualizację począwszy od zapłaty, poprzez pobranie systemu i jego instalację (łącznie z wcześniejszym sprawdzeniem kompatybilności naszego komputera) pomoże nam przebrnąć bardzo prosty asystent. Pamiętać jednak tutaj należy, że będziemy mogli zachować z poprzednich systemów następujące elementy:

Aktualizacja z Windows 7: aplikacje, ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows Vista: ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows XP: pliki osobiste

Warto dodać, że po instalacji możemy stworzyć własną płytę aktualizacyjną DVD (plik .ISO) lub bootowalny pendrive. Ponadto istnieje możliwość zamówienia aktualizacyjnej płyty DVD za 15 USD.

Dodatek

Wraz z aktualizacją można też będzie pobrać za darmo aplikację Windows Media Center, która wedle nowego podejścia Microsoftu nie zostanie wbudowana w nowy system.

Czy nas też obejmie promocja?

Microsoft poinformował, że promocja będzie dostępna dla mieszkańców 131 krajów. Miejmy nadzieję, że wśród nich będzie również Polska.

Kolejna promocja

Przy tej okazji warto przypomnieć, że od wczoraj dostępna jest już promocja skierowana do tych osób, które do 31 stycznia 2013 roku kupią nowy komputer Windows 7. W ich przypadku przejście na Windows 8 Pro będzie kosztowało 69 złotych (więcej informacji tutaj).

___________________________

Co sądzicie o promocji Microsoftu? Czy oferowane przez niego ceny za aktualizację są waszym zdaniem atrakcyjne?