Microsoft zaoferuje aktualizację z XP do Windows 7

Microsoft poinformował wczoraj o zamiarze wprowadzenia programu aktualizacji dla użytkowników Windows XP chcących przejść na Windows 7. W przeciwieństwie do Visty wymagać to będzie jednak czystej instalacji, co wiąże się z utratą danych i aplikacji.

Microsoft na początku stycznia podał informacje dotyczącą programu bezpłatnych aktualizacji do Windows 7 dla wszystkich użytkowników, którzy po 1 lipca br. zakupią Vistę. W tym wypadku będzie można wykonać aktualizację istniejącego systemu do nowszej wersji bez utraty danych i zainstalowanych aplikacji. Gigant z Redmond milczał jednak na temat ewentualnej możliwości aktualizacji z XP.

Czytaj też:

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów ASUS

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Acer

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Dell

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Toshiba

Wczoraj, wraz z zapowiedzią sześciu wersji systemu Windows 7, Microsoft poinformował o możliwości aktualizacji z XP do nowych okienek. Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących programu uaktualnień. Opracowanie jego zasad może być dosyć problematyczne, biorąc pod uwagę, że Windows XP zniknął ze sklepowych półek ponad pół roku temu (obecnie można go nabyć tylko z nowymi komputerami). W sieci pojawiło się wiele przypuszczeń. Niektórzy uważają, że program ten będzie dostępny na diametralnie innych zasadach, niż ten skierowany do użytkowników Visty. Być może nowa licencja do Windows 7 będzie wymagać dodatkowej opłaty (w przypadku zakupu Visty otrzymasz Windows 7 za darmo). Nie wiadomo także jakie edycje XP obejmie program Microsoftu.

Możliwość bezpośredniej migracji z Windows XP do Windows 7 jest z pewnością miłym gestem w stronę użytkowników. Jednak opcja związana tylko z czystą instalacją, sprawia, że wielu z nich może zostać tym faktem zniechęconych.

Warto przeczytać: artykuł "7 powodów, aby pokochać Windows 7"

Zobacz też: test Windows 7 beta 1


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: