Microsoft zapłacił 50 mln dolarów za licencję na dodatki do GTA IV

Temperatura wokół najnowszego Grand Theft Auto IV wciąż rośnie. W sieci właśnie pojawiły się informacje mówiące o mega - transakcji związanej z tytułem. Microsoft miał zapłacić okrągłe 50 mln dolarów za wyłączność na dodatki do gry.

Wiadomość ujrzała światło dzienne po publikacji na łamach serwisu SeekingAlpha. Redaktorzy portalu przeprowadzili rozmowę z CFO Take-Two Interactive Software, Inc, Lainem Goldstainem. Wynika z niej, że Microsoft wyłożył aż 50 milionów dolarów by zapewnić sobie wyłączność na rozszerzenia do Grand Theft Auto IV.

To jednak nie koniec rewelacji. Okazuje się, że już teraz planowane jest wypuszczenie dwóch dodatków do IV. Pierwszy ma trafić na rynek w kilka miesięcy po premierze gry, w marcu 2008. Drugi ukaże się w późniejszym terminie, ale na pewno do końca 2008. Za wyłączność na na oba tytuły, Microsoft miał zapłacić po 25 milionów dolarów.

Więcej informacji powinno pojawić się podczas tegorocznych targów E3 Media & Business Summit 2007, czyli w dniach 11-13 lipca. Na pewno nie zapomnimy Was poinformować.