Microsoft zapowiada DirectX 12. Wyciśnie ostatnie soki wydajności z tabletów i smartfonów

Microsoft oficjalnie zapowiedział udostępnienie kolejnej wersji DirectX noszącej numer 12.

Podczas mającej mieć miejsce 20 marca konferencji Game Developers Conference Microsoft zaprezentuje DirectX 12, czyli (za Wikipedią) "zestaw funkcji API wspomagających generowanie grafiki (dwu- i trójwymiarowej), dźwięku oraz innych zadań związanych zwykle z grami i innymi aplikacjami multimedialnymi". To oficjalna zapowiedź, która najpierw pojawiła się za pośrednictwem tej strony, a następnie na Twitterze:

Microsoft zapowiada DirectX 12. Wyciśnie ostatnie soki wydajności z tabletów i smartfonów

Microsoft zapowiada udostępnienie DirectX 12

Na wspomnianej stronie widzimy logo firm AMD, Intel, Nvidia i Qualcomm, co oznacza, że wsparły one nowy DirectX, którego możliwości przedstawi Anuj Gosalia z Microsoftu podczas sesji zatytułowanej "DirectX: Evolving Microsoft's Graphics Platform".

"Prosiliście nas o lepsze narzędzia, które pozwolą wycisnąć ostatnią kroplę wydajności z waszych PC, tabletów, telefonów i konsoli. Przyjdźcie i dowiedzcie się, jak chcemy tego dokonać" - zachęca do uczestnictwa w konferencji Anuj Gosalia.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
  • Windows 10, Windows 11: jak znaleźć klucz aktywacyjny systemu?

Na koniec przypomnienie: ostatnia główna wersja DirectX o numerze 11 (najnowsza to DirectX 11.1) zadebiutowała wraz z systemem operacyjnym Windows 7, czyli blisko pięć lat temu.