Microsoft zapowiada aktualizację Lumia Denim. Ucieszy szczególnie amatorów fotografii

Już za kilka miesięcy Microsoft udostępni aktualizację przeznaczoną dla smartfonów Lumia. Skupia się ona przede wszystkim na usprawnieniu fotograficznych możliwości.

Microsoft zapowiedział, że szykuje się do wydania opartej na Windows Phone 8.1 Update 1 aktualizacji o nazwie Lumia Denim. Czego możemy po niej oczekiwać? Najważniejsze usprawnienia przedstawiliśmy poniżej.

Asystent Cortana

Asystent Cortana wraz z aktualizacją ma zacząć wspierać więcej języków, natomiast jego uruchomienie następować po wypowiedzeniu komendy "Hey, Cortana", czyli komendy w podobnym stylu do konkurencyjnej usługi Google ("OK, Google!").

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.10.2021]

Nokia Camera

Najważniejsze zmiany aktualizacja wnosi jednak do aplikacji Nokia Camera. Polegały one będą na przyspieszeniu pracy aparatu (włączanie, czas reakcji migawki, ostrzenie, zapisywanie) oraz dodaniu kilku nowych możliwości:

- użytkownicy smartfonów Lumia 930, 1520 i Icon nagrają wideo w rozdzielczości 4K, z szybkością 24 kl/s (funkcja Moment Capture uruchamiana poprzez dłuższe przytrzymanie spustu migawki), z którego będą mogli później bez problemu wydobyć dobrej jakości klatki (8,3 MP). Microsoft oddaje nam więc do dyspozycji fotograficzne narzędzie (tylko w niewielkim zakresie wideo), które poprzez umożliwienie rejestracji krótkiego filmu zapewnia, że nie przegapimy żadnego ważnego ujęcia, co często przy wykonywaniu zdjęć się zdarza

- funkcja Rich Capture: Auto HDR i Dynamic Flash. Po wykonaniu zdjęcia będziemy mogli dowolnie je edytować

- nowe algorytmy fotograficzne zapewniające lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu

Kiedy?

Aktualizacja Lumia Denim zostanie wydana pod koniec IV kwartału.

Dla kogo?

W pierwszej kolejności otrzymają ją właściciele smartfonów Lumia 930, 1520 i Icon.