Microsoft zapowiada coś "znaczącego". Czyżby szykował "zabójcę" iPada?

Microsoft zapowiedział, że na zorganizowanej w poniedziałek konferencji przedstawi coś naprawdę "znaczącego". Czy Apple powinno się bać?

Microsoft wysłał do wybranych wydawców zawiadomienie, w którym informuje, że 18 czerwca (najbliższy poniedziałek) w Los Angeles zamierza przedstawić zapowiedź czegoś naprawdę "znaczącego" przekonując jednocześnie, że z pewnością nie powinni tego przegapić.

Czego możemy oczekiwać?

Tablet

Oczywiście zapowiedź ta spowodowała, że natychmiast pojawiły się spekulacje na temat tego, czego może ona dotyczyć. Przeglądając różne serwisy okazuje się, że większość z nich uważa, iż Microsoft zamierza przedstawić nam swój własny tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows RT (wspiera architekturę ARM) lub tablet korzystający ze "zwykłego" Windows 8. Niewykluczone również, że zdecyduje się na prezentacje dwóch różnych modeli.

Jeżeli tak się stanie, Microsoft da nam wyraźny sygnał, że postanowił ostro wejść na rynek z własną linią tabletów, mając z pewnością nadzieję na skuteczną konkurencję z Apple iPadem.

Nokia

Warto też dodać, że poza tabletowymi zapowiedziami część obserwatorów sugeruje, iż Microsoft potwierdzi wcześniejsze spekulacje i poinformuje o zakupie działu Nokia Mobile oraz planach związanych z tą inwestycją.

Sprzęt

Oczywiście jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero w poniedziałek. Z opisanych spekulacji wynika jednak, że "znacząca zapowiedź" Microsfotu najprawdopodobniej będzie związana ze sprzętem.