Microsoft zapowiada potężne uaktualnienie

Koncern z Redmond zapowiedział właśnie kolejny - lutowy - pakiet poprawek dla swoich produktów. Trafi on do użytkowników w najbliższy wtorek i będzie zawierał aż 12 różnych patchy (7 z nich to tzw. uaktualnienia krytyczne, zaś 5 - ważne).

Poprawki krytyczne (tzn. usuwające błędy, które mogą zostać wykorzystane do zaatakowania systemu bez żadnego udziału ze strony użytkownika) przeznaczone będą m.in. dla systemu Windows, przeglądarki Internet Explorer oraz kilku aplikacji z rodziny MS Office (wszystkie te produkty często atakowane są przez przestępców). Microsoft już teraz zaleca użytkownikom możliwie szybkie zainstalowanie uaktualnień - wygląda więc na to, że sytuacja jest poważna.

Patche oznaczone jako "ważne" przeznaczone będą z kolei dla Windows Vista, Active Directory, Microsoft Works oraz serwera Internet Information Services.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku koncern z Redmond udostępnił w sumie 69 poprawek (czyli przeciętnie 6 każdego miesiąca). Lutowy pakiet 12 patchy to jeden z największych takich zestawów w historii Microsoftu.