Microsoft zapowiada wiele usprawnień Xbox One

Posiadacze konsoli Xbox One z pewnością będą zainteresowani nowościami, jakie zapowiedziała firma. Mają one wejść w życie w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Niedługo ma pojawić się zapowiedziana już nieco wcześniej sekcja "Friends", w której znajdą się wszyscy przyjaciele użytkownika. Przy każdym pokazany będzie rodzaj aktywności oraz opcje sprawdzenia, w jakie tytułu grał. Kolejna rzecz to Snap Center - czyli opcja interakcji na żywo z innymi graczami bez konieczności przerywania rozgrywki. Threaded Messages odpowiedzialne będzie za możliwość przeglądania historii rozmów, a Media Player pozwoli na odtwarzanie plików audio i wideo nie tylko z poziomu konsoli, ale i urządzeń zewnętrznych, podpinanych przez port USB. Odtwarzacz obsługiwać będzie technologię DLNA. Dodano również, że Xbox One będzie posiadać wsparcie dla większej liczby formatów niż Xbox 360 - w tym 2TS, .gif czy .mkv.

Microsoft zapowiada wiele usprawnień Xbox One

Wartą uwagi rzeczą będzie zapowiedziany w zeszłym tygodniu Xbox One Digital TV Tuner, które działać ma póki co we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Usługa Stream TV to SmartGlass umożliwi natomiast nadawanie na żywo mediów, które odbierać będzie można na urządzeniach przenośnych, jak tablety czy smartfony. Inne związane z telewizją nowości to Boot to TV oraz Live TV mini guide - dostarczają one informacji o programach oraz pozwalają na uruchamianie TV na konsoli. Ostatnia ważna nowość to plany wejścia Xbox One na 29 nowych rynków w ciągu nadchodzących tygodni. Niestety - szczegółów nie podano.

Zobacz również:

  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5
  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?

Jak myślicie - czy dzięki nowościom Xbox One ma szansę dogonić PlayStation 4?