Microsoft zapowiada wydarzenie na 2 października - co pokaże?

Microsoft rozsyła zaproszenia na imprezę #MicrosoftEvent, która będzie mieć miejsce 2 października. Spodziewamy się zobaczyć na niej wszystkie nowe sprzęty producenta.

Microsoft nie wyjaśnił dokładnie, czemu będzie poświęcone to spotkanie, jednak jak pamiętamy, w październiku 2018 roku na takim właśnie pokazał Surface Pro 6, Surface Laptop 2, Surface Studio 2 oraz słuchawki Surface. Dlatego można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że tym razem zostaną zaprezentowane Surface Pro 7, Surface Pro 7, Surface Laptop 3 oraz Surface Studio , a także akcesoria i nowości w Windows 10. Każdy ze sprzętów powinien napędzać do działania czterordzeniowy procesor Intel Core z rodziny Comet Lake, chociaż krążą plotki, że można się spodziewać szerszego wyboru procesorów - od innych modeli Intela po AMD, Ryzen, a nawet Snapdargon 8cx.

Microsoft zapowiada wydarzenie na 2 października - co pokaże?

Surface Laptop z pewnością zostanie odświeżony pod kątem funkcjonalności oraz długości życia baterii. Nie wiadomo natomiast, czym zaskoczy nas Surface Go 2. Być może na spotkaniu Microsoft wyjaśni strategię związaną z Windows 10 na kolejne lata. Warto przypomnieć, że poczciwy, doskonale wszystkim znany Notatnik ma wylecieć z systemu, stają się samodzielną, niezależną aplikacją do pobrania z Windows Store. Być może i kolejne aplikacje przestaną mieć status ściśle powiązanych z systemem, przechodząc "na swoje". Z pewnością dowiemy się również czegoś nowego o Microsoft Office 365.

Podsumowując - wydarzenia zapowiada się bardzo ciekawie i może przynieść sporo nowości, dlatego warto o nim pamiętać.