Microsoft zaprosił hakerów

Koncern z Redmond po raz kolejny zaprosił do współpracy najbardziej znanych specjalistów od łamania zabezpieczeń i wyszukiwania luk w oprogramowaniu. Microsoft gości ich na rozpoczętej właśnie konferencji Blue Hat - licząc na to, iż hakerzy podpowiedzą mu, jak poprawić zabezpieczenia jego produktów.

Firma zainicjowała cykliczne (odbywają się one dwa razy do roku) konferencje z udziałem hakerów dwa lata temu - spotkania te mają być okazją do wymiany doświadczeń pracowników Microsoftu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz niezależnych specjalistów ds. zabezpieczeń. W konferencjach Blue Hat często biorą udział m.in. hakerzy znani z krytykowania Microsoftu. Spotkania są zamknięte - mogą w nich brać udział jedynie zaproszeni goście oraz pracownicy giganta z Redmond.

W tym roku wśród hakerów goszczących w Redmond znaleźli się m.in. Robert Hansen, szef firmy Sectheory.com, David Maynor i Robert Graham z Errata Security, Kevin Mahaffey i John Hering z Flexilis Inc. oraz Rob Thomas z Team Cymru. Wczoraj odbyły się pierwsze spotkania z szefami poszczególnych działów Microsoftu, zaś na dziś zaplanowano szczegółowe prezentacje techniczne.

"Ta konferencja to dla nas świetna okazja na podzielenie się z Microsoftem naszymi uwagami i odkryciami dotyczącymi produktów firmy. Wygląda na to, że powoli zaczynamy się dogadywać" - komentuje Robert Hansen.