Microsoft zdecydowanie zaprzecza pogłoskom o własnych smartfonach z WP8

Microsoft zaprzeczył pojawiającym się spekulacjom na temat jego planów co do wprowadzenia na rynek własnych smartfonów z systemem Windows Phone 8.

Microsoft zaskoczył wszystkich i przedstawił niedawno swoje pierwsze tablety pracujące pod kontrolą systemu Windows 8 - modele Surface RT (platforma ARM) i Surface Pro (wydajna platforma Intela), o których możecie przeczytać w artykule Tablety Microsoft Surface Pro i RT: poznaj je bliżej i sprawdź czym się różnią.

Wkrótce potem w Sieci zaczęły się pojawiać doniesienia, że firma z Redmond zamierza także wkrótce przedstawić sygnowane swoją marką smartfony pracujące pod kontrolą nowego systemu Windows Phone 8. Greg Sullivan (senior marketing manager zespołu Windows Phone) zaprzeczył jednak właśnie, aby Microsoft miał takie plany wyraźnie przy tym podkreślając, że jest on bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy ze swoimi "sprzętowymi partnerami": HTC, Nokią, Samsungiem i Huawei.

Oczywiście odmowa ta nie oznacza, że Microsoft nie poinformuje nas za jakiś czas, że zakupił któregoś z producentów smartfonów. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do tej inwestycji wydaje się być fińska Nokia.