Microsoft zdejmuje wybranym użytkownikom limit wielkości pliku w OneDrive

Microsoft nie ogłosił jeszcze oficjalnie zmian w usłudze OneDrive, ale użytkownicy zgłaszają zniesienie limitu wielkości jednego pliku. Od tej pory w ramach chmury giganta z Redmond będzie można składować pliki większe niż 2 GB.

Użytkownicy usługi OneDrive (dawniej nazywanej SkyDrive) musieli do tej pory borykać się z ograniczeniem wielkości pliku. Do tej pory, niezależnie od pojemności dysku, jeden plik nie mógł mieć objętości większej niż 2 GB. Wygląda jednak na to, że Microsoft wreszcie zdecydował się na zniesienie tego ograniczenia. Pierwsi użytkownicy zaczęli już zgłaszać w sieci, że OneDrive zaczął przyjmować pliki większe niż obowiązujący do tej pory limit.

Twórcy OneDrive potwierdzają, że faktycznie rozpoczęli testy i umożliwili wybranej grupie użytkowników składowanie większych niż do tej pory plików. Z pewnością osoby korzystające z chmury Microsoftu na tę zmianę czekają, zwłaszcza jeśli dysponują pakietem 1 TB przestrzeni dyskowej dodawanej w promocji do licencji na pakiet biurowy Microsoft Office. Nie wiadomo niestety, kiedy zmiana wejdzie w życie dla wszystkich kont korzystających z OneDrive oraz jaki będzie nowy maksymalny rozmiar pliku.

Microsoft zdejmuje wybranym użytkownikom limit wielkości pliku w OneDrive

Microsoft długo zwlekał z decyzją o zwiększeniu limitu wielkości jednego pliku. W przypadku konkurencyjnych usług limity jeśli są, to nie są tak dotkliwe dla użytkownika. Osoby korzystające z Dysku Google praktycznie nie mają ograniczeń, a jeden plik może mieć objętość maksymalnie aż 5 TB. W przypadku usługi Dropbox obowiązuje limit 10 GB przy wysyłaniu pliku na serwery przez przeglądarkę i nie ma żadnego limitu przy synchronizacji za pomocą klienta usługi zainstalowanego na urządzeniu użytkownika.

źródło: thenextweb.com