Microsoft zdradza szczegóły dotyczące Windows 8.1 Update 2

Stacjonarny system operacyjny Microsoftu już za tydzień doczeka się kolejnej większej aktualizacji. Gigant z Redmond zapowiedział też, jakich nowości mogą spodziewać się użytkownicy. Zgodnie z oczekiwaniami, zmiany wprowadzone przez Windows 8.1 Update 2 będą wyłącznie kosmetyczne.

Microsoft wydaje poprawki swoich produktów drugiego wtorku każdego miesiąca. W sierpniu w ramach Patch Tuesday udostępnione zostanie uaktualnienie Windows 8.1 Update 2, będące kolejną większą aktualizacją systemu Microsoftu po wiosennym Windows 8.1 Spring Update. W przeciwieństwie do tamtej paczki, tym razem zmiany nie będą zbyt duże.

Windows 8.1 Update 2 miał pierwotnie wprowadzić znacznie więcej zmian. Użytkownicy mogli spodziewać się nowego Menu Start wzbogaconego o kafelki oraz możliwości pracy w oknach z wykorzystaniem aplikacji Modern UI. Te zmiany niestety nie trafią do najnowszej aktualizacji, a pracownicy giganta z Redmond wspomniane funkcje chcą wprowadzić dopiero w nadchodzącym Windows Threshold, nazywanym często Windows 9.

Zobacz również:

  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?
Microsoft zdradza szczegóły dotyczące Windows 8.1 Update 2

Windows 8.1 Update 2 nazwany został oficjalnie August Update for Windows 8.1 i wprowadzi tylko kilka nowości. Część z nich będzie dotyczyć usprawnień w obsłudze touchpadów oraz obsługi dodatkowych gestów. W systemie ma znaleźć się też API pozwalające na odbiór danych w technologii Miracast. Oprócz tego zminimalizowana zostanie liczba okien logowania w oprogramowaniu SharePoint Online.

August Update for Windows 8.1 nie wprowadzi innych znaczących zmian i udostępniony zostanie w ramach usługi Windows Update już 12 sierpnia.

źródło: winsupersite.com