Microsoft zmiękł? Windows 11 również dla starszych maszyn?

Microsoft ogłosił, że nastąpi pewna modyfikacja wymagań sprzętowych Windows 11. Jest szansa, że będzie można uruchomić go na starszym sprzęcie.

Foto: Microsoft

Niestety, póki co Microsoft zachowuje nowe wymagania w tajemnicy, jednak jeśli mają zostać obniżone, już wiemy, że znacznie więcej osób będzie mogło skorzystać z nowego systemu operacyjnego. Co jednak podał ciekawego - instalacja Windows 11 z pliku ISO pozwala na umieszczenie systemu na maszynie nie spełniającej kryteriów do aktualizacji. A więc jeśli system nie chce Ci się zaktualizować via Windows Update do wersji 11, zrób czystą instalację z płyty i powinno działać. Zastrzegam jednak, ze osobiście nie testowałem tego rozwiązania, a powtarzam informacje od producenta.

Chwilowo panuje mały chaos informacyjny na ten temat i niektóre redakcje podają, że wymagania minimalne to procesor dwurdzeniowy 64-bit, 4 GB RAM i 64 GB miejsca na dysku. W niektórych przypadkach pojawia się wymagania włączenia TMP 1.2. Dlatego najlepiej poczekać jeszcze parę dni - premiera Windows 11 coraz bliżej i Microsoft będzie musiał podać konkretne wymagania. Jak na razie do listy wpieranych procesorów dodał serie Intel Core x, Xeon W oraz Intel Core 7820HQ (używa go Microsoft Surface Studio 2). Coś zatem jest na rzeczy...

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi
  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?

Źródło: PC World