Microsoft zmienia logo. Po 25 latach

Po 25 latach firma Microsoft zdecydowała się na zmianę swojego loga. Zobaczcie jak teraz wygląda i podzielcie się opiniami na jego temat.

Najbliższe miesiące z pewnością będą przełomowe dla firmy Microsoft, gdyż zamierza ona wprowadzić na rynek chyba największą w swojej historii rodzinę nowych produktów. Mowa tutaj m.in. o budzącym spore kontrowersje "dotykowym" systemie Windows 8, mobilnym systemie Windows Phone 8, tabletach Surface oraz nowym pakiecie biurowym Office 2013.

Gigant doszedł więc do wniosku, że takiemu wydarzeniu powinna towarzyszyć także ważna zmiana związana z jego wizerunkiem. W związku z tym postanowił po 25 latach zmienić swoje logo na nowe:

Nowe logo Microsoftu

Nowe logo Microsoftu

Jak widać, nowe logo składa się z dwóch elementów:

- Logotypu wykonanego przy użyciu czcionki Segoe, tej samej, którą Microsoft wykorzystuje w swoich produktach oraz komunikacji marketingowej

- symbolu składającego się z czterech kolorowych kwadratów mających wyrażać różnorodność oferowanych przez Microsoft produktów i jednoznacznie kojarzyć się z kafelkowym interfejsem systemu Windows 8 oraz innych produktów takich jak np. nowa usługa pocztowa Outlook.com

Nowe logo jest już widoczne na stronie Microsoft.com oraz witrynach kilku amerykańskich sklepów firmy. Co o nim sądzicie?