Microsoft zmodernizuje pocztę Hotmail

W październiku Microsoft zaprezentuje poważne zmiany w swojej usłudze pocztowej Hotmail. Aktualizacje będą dotyczyły tematów takich jak spam, bezpieczeństwo i wydajność. Deweloperzy odpowiedzialni za serwis pocztowy mówią, że słuchali, wyciągali wnioski i stworzyli zupełnie nowego Hotmaila.

Usługa pocztowa Microsoftu zostanie zaprezentowana w nowym wydaniu już 3 października na jednoczesnych pokazach w Nowym Jorku i San Francisco. Na zaproszeniu dla dziennikarzy napisano: Zapomnij o wszystkim, co wiedziałeś na temat Hotmaila, ale nie za pomnij o tej dacie.

Głównymi rywalami poczty Microsoftu w ujęciu globalnym są Gmail i Yahoo! Mail. Od dawna jednak rynek usług pocztowych nie doczekał się wstrząsu jakim było pojawienie się poczty Google. Gmail zaskoczył rywali niespotykaną ilością dostępnego miejsca w skrzynce pocztowej.

Zobacz również:

  • Korzystasz z Windows 11? No to jesteś w mniejszości
  • Jak sprawdzić, czy mój telefon został zhakowany?

Inne serwisy pocztowe poszły w tym samym kierunku i w niedługim czasie także one posiadały znaczne ilości miejsca do gromadzenia korespondencji. Gmail jako pierwszy zaoferował też funkcje wyszukiwania w skrzynce odbiorczej oraz łączenia korespondencji w wątki konwersacji.

Ciekawe, czy zmiany wprowadzone w Hotmailu przez Microsoft także doprowadzą do jakiegoś przełomu na rynku usług pocztowy i będą naśladowane przez konkurencję. Z zapowiedzi można wnioskować, że nie będą to tylko kosmetyczne poprawki, ale jaka jest prawda przekonamy się w październiku.