Microsoft znajduje na koncie SkyDrive pedofilskie zdjęcia. Powiadamia policję

27-letni mieszkaniec Florydy został aresztowany dzięki informacji przekazanej przez Microsoft, który odkrył na jego koncie dziecięcą pornografię.

Microsoft odkrył w marcu na jednym z kont SkyDrive ponad 3000 pedofilskich zdjęć. Skontaktował się szybko z Narodowym Centrum Dzieci Zagonionych i Wykorzystywanych mającym siedzibę w mieście Alexandria, które podjęło działania skutkujące aresztowaniem w kwietniu właściciela podejrzanego konta. Okazał się nim 27-letni David Stuart, mieszkaniec Largo na Florydzie.

Kwestia prywatności

Być może część internautów będzie krytykowała Microsoft za przeglądanie zawartości kont użytkowników, lecz warto tutaj pamiętać, że podobnie, jak inne firmy oferujące usługę przechowywania danych w chmurze, zobowiązany on został federalnymi przepisami do informowania władz o wszelkich tego typu przypadkach. W podobnych sprawach uczestniczą również np. sieci społecznościowe, które są zobowiązane do ujawniania informacji na temat podejrzanych adresów IP.

Mamy więc tutaj do czynienia z ingerencją w naszą prywatność w imię walki z jednym z najbardziej obrzydliwych zjawisk, jakim jest pedofilia. Microsoft i inne firmy mają ode mnie w tej kwestii zielone światło.


Zobacz również