Microsoft znów łata

Koncern z Redmond udostępnił właśnie swój tradycyjny, comiesięczny pakiet uaktualnień. Nowe patche usuwają m.in. krytyczne błędy z MS Office oraz Windows.

W sumie koncern przygotował i opublikował cztery zestawy uaktualnień. Pierwszy usuwa m.in. krytyczną lukę w aplikacjach z rodziny MS Office, która może zostać wykorzystana do zdalnego przejęcia kontroli nad zaatakowanym komputerem (wystarczy do tego skłonienie osoby, której komputer jest celem ataku, aby otworzyła odpowiednio spreparowany dokument).

Drugie krytyczne uaktualnienie przeznaczone jest dla systemów z rodziny Windows - rozwiązuje ono problem związany z obsługą języka VML (Vector Markup Language). Co ważne, jest to nowa wersja starszego patcha (oznaczonego symbolem MS06-055), którego zainstalowanie powodowało pewne komplikacje w systemie. Ostatni "krytyczny" patch przeznaczony jest dla programu MS Outlook.

Ostatnie, czwarte uaktualnienie oznaczone jest jako "ważne" - usuwa ono błąd w module sprawdzania pisowni w portugalskiej wersji MS Office.

Najprostszym sposobem zainstalowania udostępnionych właśnie uaktualnień jest skorzystanie z mechanizmu Microsoft Update.


Zobacz również