Microsoft znów utrudnia

Jeden z szefów koncernu Palm oskarżył Microsoft o nieuczciwą konkurencję na rynku oprogramowania dla komputerów "naręcznych". Zdaniem firmy, gigant z Redmond wykorzystuje swoją pozycję do zniechęcania klientów do korzystania z produktów Palma.

Michael Mace, jeden z szefów koncernu Palm, oskarżył Microsoft o nieuczciwą konkurencję na rynku oprogramowania dla komputerów "naręcznych". Zdaniem Mace'a, gigant z Redmond wykorzystuje swoją pozycję do zniechęcania klientów do korzystania z produktów Palma.

Swoje twierdzenie przedstawicieli Palma motywował tym, że wszystkie kolejne wersje systemów operacyjnych Microsoftu (zarówno przeznaczonych dla komputerów PC, jak i handheldów) coraz gorzej radzą sobie ze współpracą z urządzeniami korzystającymi z systemu Palm OS. Zdaniem Michael Mace'a, jest to związane tym, że Microsoft coraz intensywniej promuje swój własny system dla urządzeń przenośnych, Pocket PC. Zniechęcenie klientów do korzystania z Palm OS byłoby więc dla koncernu korzystne - wielu klientów (oraz producentów handheldów) z pewnością wybrałoby w takiej sytuacji produkt Microsoftu.