Microsoft znowu to robi - Xbox Series X bez ekskluzywnych gier!

Na konsoli od Microsoftu nie znajdziemy żadnych ekskluzywnych tytułów przeznaczonych jedynie dla Xbox'a.

Producenci konsol od lat zachęcają klientów do zakupu ich urządzeń za pomocą ekskluzywnych gier, które dostępne są wyłącznie na jedną platformę lub debiutują na niej szybciej, niż u konkurencji.

Microsoft znowu to robi - Xbox Series X bez ekskluzywnych gier!

Źródło: Microsoft.com

Sony od lat skutecznie stosuje strategię zachęcania deweloperów do produkowania gier tylko i wyłącznie na PlayStation. Microsoft z kolei od czasu premiery Xbox'a One zrezygnował z ekskluzywnych gier. W wszystkie produkcje dostępne na konsoli Xbox można grać również na komputerach PC.

Wiemy już, że Xbox Series X również nie zaoferuje żadnych gier na wyłączność. To zarówno dobra, jak i zła wiadomość.

Microsoft oficjalnie poinformował, że wszystkie gry, które pojawią się na konsoli Xbox Series X dostępne będą również na komputerach PC. Aby w nie zagrać wystarczy posiadać jedynie odpowiednio mocnego peceta. Tym samym sam producent podciął sobie skrzydła. Brak ekskluzywnych gier podczas premiery i w czasie cyklu życia konsoli spowoduje, że większość graczy posiadających komputer PC wybierze PlayStation 5. Posiadając komputer i PS5 będą oni w stanie grać we wszystkie najnowsze produkcje klasy AAA.

Producent całą sytuację odbiera zupełnie inaczej. Pracownicy odpowiedzialni za rozwój Xbox'a skupiają się na fakcie, że posiadacze konsoli Xbox Series X będą w stanie grać w gry zgromadzone w swojej bibliotece na dowolnym urządzeniu. Tym samym potwierdzono, że wszystkie produkcje, za które odpowiedzialne jest Microsoft Studios dostępne będą na platformie Xbox One, Xbox Series X oraz Windows 10.

Decyzja Microsoftu sprawia, że Xbox Series X będzie mało atrakcyjnym wyborem dla posiadaczy konsol Xbox One oraz komputerów PC. Nowy Xbox będzie wydajniejszy i szybszy dzięki dyskom SSD. Możliwe, że zaoferuje również wsparcie dla raytracingu.

Źródło: techspot.com