Microsoft zwolni 18 tysięcy pracowników

Przy przejęciu działu mobilnego Nokii, Microsoft przejął również 25 tysięcy pracowników. Okazało się to zbyt dużą ilością, toteż do przyszłego roku aż 18 tysięcy z nich będzie musiało rozejrzeć się za nową pracą.

Informację tą podał sam Satya Nadella, czyli aktualny szef Microsoftu. Oficjalny powód zwolnień to restrukturyzacja firmy, a pismo o zwolnieniu każdy pracownik otrzyma sześć miesięcy przed terminem wypowiedzenia. Ma to pozwolić na spokojne rozejrzenie się za nowym zajęciem. Zwolnienia obejmą zarówno szeregowych pracowników produkcji, jak i specjalistów. Nadella tłumaczy, że w niektórych działach jest po prostu za dużo ludzi. Ponadto redukcje personelu mają wpłynąć pozytywnie na zyski firmy.

Najbardziej skutki reorganizacji odczują b. pracownicy Nokii - to właśnie 12,5 tysiąca osób z tego działu pożegna się z pracą. W pozostałych działach Microsoftu zostanie zwolnionych łącznie 5,5 tysiąca osób. Następnie zacznie się realizacja nowej strategii firmy, określonej hasłem 'Mobile First, Cloud First'. Jej najbardziej promowanym reprezentantem ma być Lumia.