Microsoft zwolni 18 tysięcy pracowników

Przy przejęciu działu mobilnego Nokii, Microsoft przejął również 25 tysięcy pracowników. Okazało się to zbyt dużą ilością, toteż do przyszłego roku aż 18 tysięcy z nich będzie musiało rozejrzeć się za nową pracą.

Informację tą podał sam Satya Nadella, czyli aktualny szef Microsoftu. Oficjalny powód zwolnień to restrukturyzacja firmy, a pismo o zwolnieniu każdy pracownik otrzyma sześć miesięcy przed terminem wypowiedzenia. Ma to pozwolić na spokojne rozejrzenie się za nowym zajęciem. Zwolnienia obejmą zarówno szeregowych pracowników produkcji, jak i specjalistów. Nadella tłumaczy, że w niektórych działach jest po prostu za dużo ludzi. Ponadto redukcje personelu mają wpłynąć pozytywnie na zyski firmy.

Microsoft zwolni 18 tysięcy pracowników

Najbardziej skutki reorganizacji odczują b. pracownicy Nokii - to właśnie 12,5 tysiąca osób z tego działu pożegna się z pracą. W pozostałych działach Microsoftu zostanie zwolnionych łącznie 5,5 tysiąca osób. Następnie zacznie się realizacja nowej strategii firmy, określonej hasłem 'Mobile First, Cloud First'. Jej najbardziej promowanym reprezentantem ma być Lumia.

Zobacz również:

  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]