Microsoftu pomysł na mysz

Koncern zamierza wprowadzić na rynek nową serię myszy komputerowych, w których zastosowany zostanie zupełnie nowy typ rolki, wykorzystywanej do przewijania stron WWW czy dokumentów. Ów nowy "scroll" będzie można przechylać na boki - dzięki temu możliwe będzie nie tylko przewijanie w pionie, ale i w poziomie.

Trzy myszy, wykorzystujące nowe rozwiązanie Microsoftu, trafią na rynek 3 września - dwie z nich będą bezprzewodowe. Przedstawiciele koncernu liczą na duże zainteresowanie klientów ich nowymu produktami - z cytowanych przez nich źródeł wynika, że 80% sprzedawanych w USA myszy wyposażonych jest w rolki.

Zdaniem Lloyda Klarke z Logitecha (potęgi na rynku myszy komputerowych), dodatkowe funkcje "scrolla" raczej nie spotkają się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników - jego zdaniem, wszystko, co już można było wymyślić w kwestii funkcjonalności myszek, już zostało wymyślone (i, rzecz jasna, zastosowane w produktach Logitecha).

Na początek września premierę nowych myszy zapowiedział również Logitech (aczkolwiek przedstawiciele firmy nie poinformowali, jakich innowacji możemy w nich oczekiwać).