Microtek ScanMaker 5600

ScanMaker 5600 został wyposażony w sensor zdolny rozpoznawać obraz z rozdzielczością 2400 ppi.

ScanMaker 5600 został wyposażony w sensor zdolny rozpoznawać obraz z rozdzielczością 2400 ppi.

Jest to urządzenie pracujące w systemie, gdzie źródłem światła jest lampa z zimną katodą. Aby poprawić jakość skanowanego obrazu zastosowano sensor składający się z sześciu rzędów CCD (na ogół wykorzystuje się ich mniej).

ScanMaker 5600 pod względem budowy przypomina inne skanery tego producenta - na przednim panelu znajdują się przyciski szybkiego dostępu. Model 5600 wyposażono w pięć, służących między innymi do uruchomienia aplikacji skanującej czy wykonania bezpośredniego wydruku. Skaner łączy się z komputerem tylko za pomocą łącza USB. Opcjonalnie model 5600 może być wyposażony w przystawkę do materiałów przezroczystych ADF-650.

Nowy Microtek dobrze wypadł w teście. Na przyzwoitym poziomie odwzorował barwy, skanował dosyć szybko. Najlepiej wypadł w próbie trudnego skanu, którą w porównaniu z konkurentami pokonał jako jeden z najlepszych. Dobrze poradził sobie z odczytem informacji w cieniach obrazu, nie tracąc jednocześnie szczegółów w światłach. Niestety w cieniach można było dostrzec niewielkie szumy. Najgorszy wynik skaner uzyskał w próbie ostrości. Pod tym względem zdecydowanie przegrywa z opisywanym już u nas konkurencyjnym skanerem klasy 2400 ppi - HP ScanJet 7400C.

Microtek dołącza dość dobrze rozbudowaną aplikację skanującą - ScanWizard 5. Może być uruchomiana w dwóch wersjach: uproszczonej oraz zaawansowanej. Dostrzegliśmy jedną jej wadę - nie pozwala na korekcję średnich wartości poziomów - użytkownik, aby dokonać korekcji tonalnej, musi posłużyć się krzywą.

Producent Microtek

Informacje Connect tel.(22)8432491 www.connect.pl

Cena 999 zł